Teenuste valik


Manuaalne meditsiin

Läänes algas manuaalne meditsiin Hipokratese ajast peale 460-375.ema. Idamaades tunduvalt varem. US Deparment of Health and Human Services juba 1994. aasta uurimustööde tulemusena soovitati näiteks seljavalude puhul järgmisi raviliike:

Analgeetikumid
Manuaalmeditsiin
Liikumisravi

Euroopas olid manuaalse meditsiini ravi rajajateks inglased dr. J. Cyriax, dr. J. Menelli ja dr. A. Stoddard. Selle puhul kasutatakse spetsiifilist diagnostikat ja ravi.

Ravi jagatakse:
Manipulatsioon - nn kõvatehnika
Mobilisaktsioon - nn pehme tehnika
Postisomeetriline relaksatsioon - lihaslõdvestus
Lihaseenergeetiline tehnika
Kraiosakraalne tehnika
Spetsiifilisied harjutused

Näidustused: Lülisamba ja jäsemete liigeste funktionaalsed häired. Ebanormaalne lihasfunktioon, lokaalne ja kiirgav valu, irritatsiooni tsoonide olemasolu, regionaalne või üldine lihastasakaalustamatus jne.

Vastunäidustused: Äge põletikuline protsess, destruktiivsed protsessid (primaarne kasvaja või metastaasid (siirded)), osteoporoos, hüpermobiilsus, vertebrobasilaarne puudulikkus


Nõelravi

Nõelravi ajalugu ulatub kaugelt üle 5. tuhande aasta ja on efektiivne ravimise viis tänapäevalgi. See on üks oluline osa Hiina- ja Idamaade traditsionaalsest meditsiinist. Idamaade meditsiin läheb oma ulatuses ja sügavuses sageli natukene kaugemale kui läänemeditsiin. Näiteks kindla organi funktioneerimise aktiivsus muutub vastavalt aastaaegadele: kevadel muutub maksa funktsioneerimine tunduvalt aktiivsemaks. Kuna lääne inimestel on enamikel juhtude maksa tegevus liigagi aktiivne, osutab kevade saabumine paljudele tõsiseid probleeme.

Idamaade meditsiinis on organsüsteemil palju avaram tähendus: sinna alla ei kuulu mitte ainult organsüsteemi funktioonid (füsioloogilised funktioonid) vaid ka igal organil on omal kindel psüühika ja emotsioon. Lisaks keemialaborile (mürkide neutraliseerija), mida maks endast kujutab Euroopa meditsiinis, peab ta neutraliseerima ka idamaade meditsiini järgi „emotsionaalsed mürgid“ (liigsed soovid, kibestumise, rahulolematuse ja viha).

Peale selle on maksal väga tähtis roll normaalse menstruaaltsükli kujunemisel. Lisaks vastutab ta veel toitainete adekvaatse transpordi eest silmadesse, kõõlustesse, küüntesse, liigestesse. Maksas asub ka inimese julgus, loovus, elu eesmärgid, planeerimisvõime ning osa inspiratsioonist. Idamaade meditsiinis aitab nõelravi energial vabalt ja sujuvalt voolata kõikides kanalites.

Alati lähtutakse konkreetsest inimesest ja ravi on kompleksne: nõelravi, toitmine, likumisravi, meditatsioon, heliravi jne.

Qi-gong

Qi-gong on spetsiifiline liikumisravi koos energoteraapiaga ja on Hiina traditsionaalses meditsiinis olnud kasutusel tuhandeid aastaid. See tehnika annab inimestele hea tervise ja enesetunde. Igapäevases elus parandab Qi-gong konsertatsiooni võimet, annab elujõudu, spontaansust, taastab tasakaalu. Teie eluline aktiivsus tõuseb, pilk on särav, olete moraalselt tugev ja edukas oma elus.

Meditatsioon ja spetsiifiline heliravi

Meditatsioonis eristatakse üldiselt kolme astest: konsertatsioon, konteplatsioon ja tegelik meditatsioon. Väga efektiive meetod sisemise rahu saavutamiseks, mis tänapäeval on haruldus. Annab Teile võimaluse tunnetada ja selgusele jõuda mis on teie missioon ja miks te siia maailma üldse tulite. Harmoonia saavutamine hinge, mõistuse ja keha vahel, annab võimaluse puhastada teid üleliigsestest emotsioonidest, kinnismõtetest ja negatiivsetest tunnetest.

Spetsiaalse heliravi alla kuuluvad:
Mantrad
Teatud häälikute kombinatsioonid, mis vastavad kindlale organile;
Spetsiaalne muusika;
Aitab samuti kaasa harmoonia saavutamisele hinge, mõistuse ja keha vahel.

Massaaž

Klassikaline Rootsi massaaž - olgugi, et massaaž on väga pikka aega eksiteerinud, tänapäeva teadus ei pea pragugi neid raivõtteid päris õigeks asjaks. Nõukogude ajal leiti, et massaaž omab hulgaliselt neuroreflektoorseid ja humoraalseid toimeid.

Näidustused:
Lihaspinged, valulikkus
Liigeste liikuvuse vähenemine
Halb rüht
Pinge, peaevalu
Kehv enesetunne, masendus
Une häired
Mõõdukas stress
Väsimus vaimsest tööst
Jne.

Vastunäidustused:
Pahaloomulised kasvajad
Põletikulised haigused
Ägedad traumad
Joobe seisund
Äge südame, neeru või maksa puudulikkus
Veeni põletikud
Raseduse katkemise oht
Osad nahahaigused
Jne.

Asendravi

Asendravi: kuidas tõsta raskusi, kuidas triikida, kuidas pesta, kuidas kummarada jne.

Jooga

Jooga tähendab ühendust keha, mõistuse ja vaimu vahel. Aitab mõista nende omavalisi keerukaid suhteid ja need tasakaalu viia. Selle vanus ulatub tuhandetesse aastatesse ja sisaldab:
Lõdevstust meditisiooni;
distipliini;
eetikat;
tõelise mina ära tundmist;
oma missiooni;
ühtsust ja kõike haaravat armastust.

Lisaks laialt levinud Hatha joogale tutvustame inimesele Rajia ja Buddhi joogat. Raji = kuninglik, buddhi = intellekt.

Ravimuda

Ravimuda on Eestis kasutusel 1806. aastast ja seda on eksporditud Ameerikassegi. Ravimuda mõjub organismile kui termiline, mehhaaniline ja keemiline ärritaja. Tekivad muutused närvi- ja südame vereringesüsteemis, nahas, vere koostises, ainevahetusprotsessides. Ravimudal on kroonilisi põletikke raviv ja valusid leevendav toime, samuti ainevahetust ja rakulist uuenemist kiirendav ja kehast liigset vedelikku ning jääkaineid eemaldav toime. Ravimuda sisaldab biohormoone ja teisi bioloogiliselt aktiivseid aineid.
Lisaks annab ravimudaprotseduur mõnusalt lõõgastunud seisundi ja hea enesetunde.

Näidustused:
reumaatilised haigused
kroonilised liigese, kõõlus-lihasaparaadi põletikud
lülisamba haigused
lihasatroofiad
traumade ja lõikuste järgsed liited ning armistumised
kroonilised nahahaigused (psoriaas, ekseem)
mõned kroonilised naistehaigused (emaka-ja munasarjade kroonilised põletikud, viljatus)
menstruaaltsükli häired
menopausi vaevuste leevendamine
mõned kroonilised sisehaigused (haavanditõbi, maksa-ja sapiteede ning sooltepõletikud)

Vastunäidustused:
Eelnimetatud haiguste ägedas faasis
palavikuhaiguste, kasvajate, verehaiguste, südame puudulikkuse II-III astme, raseduse, mõnede neeruhaiguste, vaimuhaiguste, tuberkuloosi korral.
Kahtluse korral küsida nõu arstilt.
 

Broneeri aeg


raimond.lihtmaa@gmail.com

Raviteenuse aega broneeri e-maili teel!